Rosters and Vacancies

Budget, Investment & Technology Commission
Name District Serves Through
John Showalter District 1 Dec. 31, 2020
Jaqueline Godinez District 3 Dec. 31, 2018
John Noteboom District 4 Dec. 31, 2020
Avelino Valencia District 5 Dec. 31, 2020
Ed Lopez At Large Dec. 31, 2018
Mark Lopez At Large Dec. 31, 2018
Susan Thill At Large Dec. 31, 2018
Community Services Board
Name District Serves Through
Tierra Wilson District 1 Dec. 31, 2020
Kandee Beas District 3 Dec. 31, 2018
Lori Farrow District 4 Dec. 31, 2020
Donna Acevedo-Nelson At Large Dec. 31, 2018
Arturo Ferreras At Large Dec. 31, 2018
Earl Kelso At Large Dec. 31, 2018
Vacancy   Dec. 31, 2020


Cultural And Heritage Commission
Name District Serves Through
Mark Daniels District 1 Dec. 31, 2020
Juan Alvarez District 3 Dec. 31, 2018
Julie Brunette District 4 Dec. 31, 2020
Rida Hamida District 5 Dec. 31, 2020
Patricia Adelekan At Large Dec. 31, 2018
Brian Chuchua At Large Dec. 31, 2018
Claire Pettibone At Large Dec. 31, 2018
Housing & Community Development Commission
Name District Serves Through
Susan Anderson District 1 Dec. 31, 2020
Ada Tamayo District 3 Dec. 31, 2018
Norma Kurtz District 4 Dec. 31, 2020
Tim Houchen District 5 Dec. 31, 2020
Ojaala Ahmad At Large Dec. 31, 2018
Chris Emami At Large Dec. 31, 2018
Orlando Perez At Large Dec. 31, 2018
Linda Adair At Large (Tenant) Dec. 31, 2020
John Gatti At Large (Tenant) Dec. 31, 2018
Library Board
Name District Serves Through
Rose Chen At Large June 30, 2018
David Laviguer At Large June 30, 2021
John Leos At Large June 30, 2019
Stan Oftelie At Large June 30, 2021
Claudia Perez-Figueroa At Large June 30, 2018
Park & Recreation Commission
Name District Serves Through
Ryan Balius District 1 Dec. 31, 2020
Nichole Rupp District 3 Dec. 31, 2018
Craig Farrow District 4 Dec. 31, 2020
Lynn Cudd District 5 Dec. 31, 2020
James Cook At Large Dec. 31, 2018
Samantha Navarro At Large Dec. 31, 2018
Alfonso Rodriguez At Large Dec. 31, 2018
Planning Commission
Name District Serves Through
John Armstrong District 1 Dec. 31, 2020
Steve White District 3 Dec. 31, 2018
Michelle Lieberman District 4 Dec. 31, 2020
Kim Keys District 5 Dec. 31, 2020
John Gillespie At Large Dec. 31, 2018
Jess Carbajal At Large Dec. 31, 2018
Bill Dalati At Large Dec. 31, 2018
Public Utilities Board
Name District Serves Through
Julie Showalter District 1 Dec. 31, 2020
Vincent Baroldi District 3 Dec. 31, 2018
A.B. Abdulrahman District 4 Dec. 31, 2020
Ernest Medrano District 5 Dec. 31, 2020
Robert Nelson At Large Dec. 31, 2018
Victoria Ramirez At Large Dec. 31, 2018
John Seymour At Large Dec. 31, 2018
Senior Citizen Commission
Name District Serves Through
Emma J Burns District 1 Dec. 31, 2020
Paul W. Vicknair District 3 Dec. 31, 2018
Patricia Pina District 4 Dec. 31, 2020
Harold K. Ramey District 5 Dec. 31, 2020
Michael K. Collins At Large Dec. 31, 2018
Gary S. Kellison At Large Dec. 31, 2018
Tim L. Schindler At Large Dec. 31, 2018
Sister City Commission
Name Appointed by Serves Through
Anthony Al-Jamie Eastman June 30, 2018
Paul Anderson Kring June 30, 2019
Pepe Avila Kring June 30, 2017
Taline Cole Vanderbilt June 30, 2018
Lori Dinwiddie Kring June 30, 2017
Jackie Filbek Kring June 30, 2019
Matthew Hicks Kring June 30, 2018
Deborah Juliani Tait June 30, 2017
Jerry O'Keefe Vanderbilt June 30, 2019
Brian O'Neal AUHSD n/a (Ord. 6321)
Anna Piercy AUHSD n/a (Ord. 6321)
Jeanne Tran Eastman June 30, 2017
Vacancy   June 30, 2017
Vacancy   June 30, 2019
Vacancy   June 30, 2019
Workforce Development Board
Name Serves Through
Sarah Bartczak June 30, 2021
Paula Barton Sept. 1, 2019
Alicia Berhow Jan. 27, 2018
Elizabeth Burnett June 30, 2021
Kevin Curtis Sept. 1, 2019
Bobby Donelson June 30, 2021
Jeff Farano Sr. Feb. 24, 2019
Jessica Gonzales June 30, 2021
Claudia Lara Sept. 1, 2019
Trung Le Nov. 21, 2020
Martin Lopez June 30.2021
Robert Nelson June 30, 2021
Amy Olson Dec. 9, 2017
Joseph Paquette June 30, 2021
Valentina Purtell June 15, 2019
Rhonda Wooten June 30, 2021
Youth Commission
Name District Serves Through
Jessica L. Gomez District 1 June 30, 2018
Britney Mai District 1 June 30, 2018
Erika G. Padilla District 1 June 30, 2018
Daisy Avalos District 3 June 30,2018
Marc A. Flores District 3 June 30, 2018
Alexandra L. Retana District 3 June 30, 2018
Siobhan Jasso District 4 June 30, 2018
Dayton K. Ly District 4 June 30, 2018
Damar Valentin District 4 June 30, 2018
Alyssa D. Guerrero District 5 June 30, 2018
Kathleen Sandoval District 5 June 30, 2018
Annie D. Truong District 5 June 30, 2018
Graeme G. Flynn At Large June 30, 2018
Aldwin Galang At Large June 30, 2018
Isabel Hernandez At Large June 30, 2018
Gisselle E. Mascareno At Large June 30, 2018
Michael Mikail At Large June 30, 2018
Jasmine Nguyen At Large June 30, 2018
Jessica H. Pham At Large June 30, 2018
Juan Saldivar At Large June 30, 2018
Denisse S. Urrea At Large June 30, 2018